امروز مفهوم روانشناسی رنگ به موضوعی بسیار مهم در حوزه های کسب و کار، بازاریابی و طراحی تبدیل شده است. از این رو محققان و کارشناسان در مورد روانشناسی رنگ و تأثیری که بر روحیه، احساسات و رفتار افراد دارد، تحقیقات و مشاهدات مهم انجام می دهند.
مشاوره تبلیغات چیست؟ مشاوره تبلیغات رویکردی مناسب در تولید و ارائه محتوا برای مخاطبان است. در واقع می توان گفت مشاوره تبلیغات مسیری برای رسیدن به هدف است.
تبلیغات چریکی ( پارتیزانی یا گوریلا مارکتینگ (Guerrilla marketing) ) روشی نامنظم و نامتعارف در انجام فعالیت های تبلیغی است؛ که مبنای آن را بودجه ای بسیار کم در نظر می گیریم؛ این روش به دنبال راهکار های نوین و نوآورانه و خلق ایده های جذاب برای جلب توجه مخاطبان می باشد.در این تبلیغ با:1) افزایش جذابیت تبلیغ2) کاهش هزینه ها3) پرهیز از تکرار و تقلید4) تداعی پیامی مانگار در ذهن مخاطب هدف؛ سعی می شود تبلیغی مفید و موثر واقع شود.
امروزه برای افزایش فروش و محصولات و جذب مشتری نیاز به تبلیغات داریم که با ابزار های تبلیغاتی مختلف قابل انجام است.هیچ گاه فکر نمیشد به دوره ای برسیم که دیجیتال مارکتینگ جایگزین تبلیغات محیطی شوند،و گوی سبقت را ازتبلیغات با تجربه تر که همان تبلیغات محیطی هستند بربایند.در نظر داشته باشید که تبلیغات باید هوشمند و هدفمند باشند تا شمارا به نتیجه دلخواه برسانند.تبلیغات مکمل فروش هستند و سبب میشوند بتوانیم محصولات خو را به روش هیجان انگیز به مشتری معرفی کنیم؛طوری که تاثیر زیادی بر روی مشتری داشته باشد،و صاحب سرمایه را چند گام به هدف خود نزدیک کند.
صاحبان کسب و کارها برای موفقیت نیاز به یک برنامه جامع و دقیق دارند. برای تبلیغات موفق نیاز است تا یک پلن تبلیغاتی تعریف شود که در این پلن برنامه ریزی لازم برای تبلیغات انجام می گیرد. برنامه ای که در آن هدف مشخص است و چه کارهایی باید انجام شود و چه هزینه هایی در بر خواهد داشت. مثلا برای نوروز آینده جشنواره فروش محصولات با تخفیف ویژه تعریف می کنید و برای اطلاع رسانی از تخفیفات از ابزارهای تبلیغاتی استفاده می کنید.